Мова

[Доповнено] Цікаві факти про дзеркалі

Дзеркало – це невід’ємний об’єкт домашнього і робочого інтер’єру. Головна функція дзеркала, якою користується людина – бачити, як виглядає його обличчя, тіло, одяг і образ в цілому. Але також, дзеркала в інтер’єрі грають роль декору і акценту дизайнерського рішення. Дзеркала можуть виконувати функцію «додаткового джерела світла» завдяки відбитим в них сонячних променях або інших освітлювальних приладів. Цей матеріал міцно увійшов в наше життя і з ним знайомий мало не кожен житель нашої планети.

Історичні факти про дзеркалі

Як ні парадоксально, але першим дзеркалом в історії людства була звичайна калюжа, чи то пак відображення в ній. Трохи пізніше, вже в Китаї в якості дзеркала почали використовувати поліровані шматки обсидіану і бронзові диски. Так почалася епоха настінних дзеркал.

У XIII столітті (1240 року) вже можна було придбати дзеркало у склодува, правда зображення було злегка спотвореним через нерівній поверхні.

Через 250 років у Франції придумали новий вид дзеркала – на плоске скло приклеювали тонку фольгу з олова. Треба сказати, таке дзеркало було дуже дорогим (коштувало в три рази дорожче полотен відомих художників). Дана технологія набула поширення лише в Венеції. Від цього і пішла назва – венеціанські дзеркала.

Зеркало

Що ж стосується Русі, то до XVIII століття дзеркала вважалися «гріхом», і кожен, хто вірує людина уникав його. Вперше дзеркала з’явилися тільки за Петра I.

Сьогодні ж, ми не можемо собі уявити життя без дзеркал, вони по всюди – у ванній, в вітальні, в передпокої і навіть в сумочці.

Як роблять дзеркало? Які технології використовувалися раніше і як виготовляють дзеркало сьогодні?

Сьогодні дзеркала виготовляються за різними технологіями, але його основою служить лист скла і напилення зі срібла або алюмінію.

Скло, як відомо, виготовляють з піску, соди, вапняку та інших допоміжних елементів. Для гладкості скло обпалюють, полірують і нарізають алмазом на листи потрібного розміру.

Для того щоб відображає елемент не пошкодився, дзеркало покривають мідною плівкою і різними хімічними речовинами. Після краю вироби полірують, надають потрібну форму і окантовують в оправу з металу, пластику або дерева. Якщо передбачається використовувати дзеркало без оправи, то, як правило, роблять фацетіровку. Фацет – це оброблений край скла по заданих параметрах.

Сучасна технологія створення дзеркала

Залежно від матеріалів, товщини скла і якості покриття дзеркала можуть виготовлятися:

  • для меблів;
  • в якості оздоблювальних матеріалів (різновиди дзеркальної плитки);
  • в автовиробництві;
  • для косметичної індустрії;
  • для медицини та інших наукових областей;
  • у виробництві одягу і взуття;
  • для виготовлення всіляких іграшок, декору.

Особливо модним стало використання дзеркала в інтер’єрі. Завдяки відображенню простору кімнати, приміщення стає візуально більше, і скромна площа квартири перестає бути проблемою. Для зручності в роботі і варіативності стилістичних рішень, український виробник Скелко створив якісну дзеркальну плитку за доступною ціною.

Застосування дзеркальної плитки:

  • Для обробки офісних приміщень, вітрин магазинів, різних закладів.
  • Для обробки домашнього інтер’єру (ванної кімнати, передпокої, вітальні – для поліпшення освітлень і збільшення візуального простору).
  • Для зовнішнього покриття будівель та інших архітектурних об’єктів.

В Україні все частіше дизайнери пропонують використовувати плитку вітчизняного виробника, так як вона не поступається якістю європейським компаніям, але має більш демократичну ціну.

Для того, щоб освіжити вітальню або ванну кімнату, ви можете замовити дзеркальну плитку різного типу, обрати готовий варіант дзеркального панно або прикрасити мозаїкою з кольорового скла окремі об’єкти кімнат.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 4.1 / 5. Підрахунок голосів 15

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінив цю публікацію.

Нам шкода, що ця публікація була для вас не корисною!

Давайте покращимо цю посаду!

Розкажіть, як ми можемо покращити цю посаду?

Залишити відповідь