Мова

Як використовувати дзеркальні поверхні в житловому інтер’єрі

Сучасне дизайнерське мистецтво гідно оцінило всі декоративні переваги і оригінальність використання дзеркальних поверхонь в інтер’єрі житлових приміщень. Як будь-який нестандартний елемент декору, дзеркала вимагають правильного розуміння їх розміщення, геометрії розташування і ефектів, що досягаються з їхньою допомогою. Чотири головні функції визначають доцільність і тонкощі розміщення таких поверхонь в будинку – візуальне розширення простору, поліпшення освітлення, відображення в разі потреби зовнішнього вигляду домочадців, створення незвичайного і запам’ятовується інтер’єру в приміщенні.

Види домашніх дзеркальних поверхонь

Залежно від цілей декорування в дизайні використовуються наступні види дзеркальних поверхонь:

  1. Дзеркальні плити. Це суцільні поверхні, що встановлюються на одну або кілька стін. Найбільш дорогий елемент декору через складнощі у виготовленні, доставці, монтажу і високих технічних вимог до самих таких виробів. Одночасно дзеркальні плити формує справді незабутній інтер’єр приміщень. Найбільш часто використовуються в гардеробних, спальнях залах і ванних кімнатах.
  2. Дзеркальні плитки. Різного розміру квадратні, трикутні або прямокутні елементи закріплюються на обраних поверхнях за типом відомих керамічних плиток. Найбільш часто використовуються вироби з фацетом – скосами по краях плиток. Використання таких елементів дозволяє створювати абсолютно індивідуальні геометричні рішення. Монтаж дзеркальних плиток одночасно досить простий, але все-таки вимагає певного досвіду, щоб поверхня коректно відображала навколишній простір.
  3. Панно. Набір з дзеркальних плиток, сформованих в одну цільну композицію. Дуже оригінальне рішення, абсолютно універсальний у використанні – стильно виглядає і в спальні, і на кухні.
  4. Дзеркальна мозаїка. Невеликі шматочки різних геометричних форм використовуються для створення певних дзеркальних малюнків або поверхонь. Найбільш часто використовуються на кухні, як фартухи в зоні приготування їжі, перед раковиною і плитою.
Зеркальное панно

Візуальні ефекти використання дзеркальних поверхонь

Відразу варто відзначити, що будь-яке дзеркало відразу ж створює додаткове освітлення за рахунок властивостей, що відображають. Однак розміщення таких поверхонь може візуально як розширити, так і зменшити площу приміщення. Дзеркальна плита у вузькій спальні, встановлена ​​в головах і відображає протилежну однотонну стіну, створить враження невеликого замкнутого простору. Така ж поверхню, яка при вході в опочивальню відображає велике вікно або самі двері навпаки робить приміщення більше. Також стіни в світлих тонах зазвичай допомагають візуалізувати більший обсяг кімнати. Панно, за рахунок огранки плиток і дроблення відображення, збільшує площу, мозаїка створює зворотний ефект.

Зеркальная плитка

В інтер’єрі з дзеркалами широко використовуються декоративні елементи у вигляді дерев’яних плит, рейок, пластикових розділових смуг в стилі хай-тек і т.д. Крім оригінальності такі вставки додають потрібний ефект від використання дзеркал. Окремо можна виділити вінтажний стиль, коли невеликі дзеркала обрамляются дерев’яними дошками або рейками в пастельних тонах. Шанувальники вікторіанського стилю обрамляють відображають поверхні візерунками, вирізаними з дерева або відлиті з пластика. Навіть двері в такому стилі воістину створюють унікальний образ всього приміщення.

Нюанси використання дзеркальних поверхонь в різних приміщеннях

Різні кімнати вимагають різних рішень при використанні дзеркал. Якщо гардеробна сама по собі вже передбачає розміщення великих поверхонь, що відбивають, щоб домочадці могли побачити себе і вибраний одяг, в інших приміщеннях дзеркала можуть кардинально змінити загальний дизайн і стилістику.

Спальня традиційно досить часто «задзеркалюється». Особливо це стосується стіни в головах. Суцільне панно або плита може візуально змінити загальну площу, зробивши її затишніше або навпаки «розсунути» стіни. Якщо такого ефекту не потрібно, то можна розмістити дві дзеркальні плити по краях ліжка, що типово для класичних спалень.

Ванна кімната в обов’язковому порядку має одне або кілька дзеркал. Традиційне місце монтажу плит або плиток -Стіни з умивальником. Хмарно дзеркальна поверхня робить ванну значно більше, не кажучи вже про створення унікальної стилістики всього приміщення. Кілька плит, встановлених на різних стінах «дробить» відображення, змінює геометрію ванній. У кімнаті класичного стилю більш доречними будуть кілька дзеркал у відповідному обрамленні.

Зеркальная плитка

Використання відбиваючих елементів в кухні кардинально змінюють всю її стилістику. Найбільш часто дзеркальні плитки або мозаїка доречні як фартухи або, іншим словом, скіналі. Така поверхня, крім чистої декоративної естетики досить практична, стійка до температурного впливу і харчових жирів. Одночасно вимагає більш частого прибирання, тому що дрібні краплі і бруд відразу видно на її поверхні. Чиститься дзеркальна поверхня просто, але без абразивних матеріалів, які можуть завдати видаляються подряпини.

Зал, хол або гостьова, виконана з використанням дзеркал відразу заграє новими несподіваними гранями свого інтер’єру. Тут як ніде потрібне чітке розуміння досягнення бажаного ефекту. Чи буде це суцільне панно на всю стіну або вставки з вертикальних плит у відповідному обрамленні – розміщення великих дзеркал відразу змінить візуальну геометрію приміщення. Дзеркала – це дуже оригінальне рішення при створенні індивідуального інтер’єру житла, яке, однак, вимагає розуміння їх правильного розміщення для досягнення задуманого ефекту. Цілком розумно буде звернутися до професійного дизайнера, який знає всі нюанси використання дзеркальних поверхонь.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінив цю публікацію.

Нам шкода, що ця публікація була для вас не корисною!

Давайте покращимо цю посаду!

Розкажіть, як ми можемо покращити цю посаду?

Залишити відповідь