• (067) 67-97-470
  • Viber / WhatsApp
  • zerkalnaplitka@gmail.com
Замовити Дзвінок

Використання дзеркальної плитки в інтер'єрі

Продовжує набирати популярність в обробці інтер'єрів такий практичний і зручний матеріал, як дзеркальна плитка. Завдяки своїм якостям і характеристикам міцності вона може використовуватися для обробки будь-якого приміщення в будинку. Дзеркальна плитка - відмінний матеріал, який може бути без будь-яких проблем замінений в разі пошкоджень, легкий у догляді, міцний і добре виглядає практично в будь-якому інтер'єрі. Плитка відмінно виглядає і на стінах, і на стелі, на колонах та арках.

Особливості виготовлення

Багато хто боїться, що дзеркальна плитка складна у догляді, крихка, боїться різких перепадів температур. Це абсолютно не так. Так, її можна подряпати, якщо при догляді відтирати забруднення сильними абразивними речовинами, вона може потемніти у ванній кімнаті за умови невірно виконаної вентиляції приміщення. Але в цілому дзеркальна плитка - міцний, красивий матеріал для декору, легкий в догляді, практичний, стійкий до хімічних і фізичних дій. Плитка виконується строго відповідно до ГОСТу з матеріалів хорошої якості і, по суті, нічим не відрізняється від звичайної керамічної плитки.

Особливості оформлення інтер'єру

Основна особливість дзеркальної плитки в тому, що вона дуже активно дозволяє впливати на зорове сприйняття розмірів приміщення. Якщо почати укладати широку плитку знизу і поступово звужувати плитки вгору, то візуально можна досить сильно підняти низьку стелю.

При укладанні плитки вздовж довгих стін вузької кімнати можна візуально збільшити її ширину. Такого ж ефекту можна домогтися при оформленні дзеркальною плиткою стіни навпроти вікна. Вікно буде відображатися в дзеркальній стіні, при цьому буде не тільки візуально збільшено розмір приміщення, але і покращено його освітленість. А для маленьких просторів такий фактор теж важливий.

Дзеркальна стеля надає глибину приміщенню і може бути оригінальним рішенням для ванни і туалетної кімнати. У невеликій ванній стінка з дзеркальної плитки допоможе додати теплоти і світла за рахунок відображення ламп.

дзеркальна плиткадзеркальна плиткадзеркальна плитка

Використовувати дзеркальну плитку можна і на кухні, але тут варто пам'ятати, що на ній будуть помітні різні плями. Щоб стінка кухні виглядала охайно, слід бути готовим до того, що часто (приблизно раз на два дні) її доведеться активно і енергійно приводити в порядок і відтирати бризки і краплі жиру. Можливим рішенням може стати облицювання стінки біля плити або мийки звичайною плиткою, вписаною в дзеркальний масив стін.

Невеликі діагональні смуги з дзеркальної плитки в коридорі можуть стати дуже симпатичним і нестандартним рішенням в інтер'єрі.

У спальні плитка також допоможе вирішити проблему маленького простору. Тут саме головне не переборщити з кількістю. Занадто великі блоки із дзеркальною плиткою можуть зробити приміщення занадто порожнім і холодним, перетворити його на подобу холодильника.

Проблеми вибору

Вибираючи плитку для свого будинку, враховуйте, що укладати її на підлогу не варто, виходячи з практичних інтересів. На підлозі дзеркальна плитка швидко протреться, подряпається і матиме непрезентабельний вигляд.

При виборі потрібно звернути увагу на показники стійкості до температурних перепадів, впливу миючих і абразивних хімічних засобів. Для житлових приміщень перепади температур не настільки характерні, а от у ванній кімнаті та кухні вони можуть бути більш ніж значні, і для цих приміщень плитку необхідно вибирати з більш високим показником стійкості до температурних і хімічних впливів.

Важливою характеристикою для оформлення будь-якого приміщення є стійкість до подряпин. Для кухні та коридору підійде плитка з високою опірністю подряпинам, для спальні та ванної - з середнім показником.

Правильна укладка

Укладання дзеркальної плитки за фактом майже не відрізняється від укладання звичайної керамічної плитки. Необхідно тільки пам'ятати, що вона трохи більше тендітна, ніж звичайна керамічна. Потрібно намагатися не допускати контакту плитки з абразивними матеріалами (з піском, наприклад). Поверхня, на яку буде укладатися плитка, потрібно ретельно вирівняти перед укладанням. Захисний шар із дзеркальною боку потрібно зняти безпосередньо перед самою укладанням плитки на обрану поверхню.

Добре тримається плитка, посаджена на рідкі цвяхи або силіконовий клей. Уникнути відколів можна, якщо не допускати зіткнення бічних частин плитки. Варто також враховувати ширину швів. Якщо вони занадто широкі - залишиться неприємне враження від загального вигляду дзеркального пласта. Якщо занадто вузькі - то укласти плитку красиво і вірно буде дуже важко.

Дзеркальна плитка - хороший варіант для оригінального і практичного дизайну приміщень. Головне - правильно до нього підійти і не занадто захопитися.

*Увага! Фактичний розмір плитки може відрізнятися від номінального ± 2 мм. Кутове з'єднання фацета в кутку плитки може бути зміщене на ± 2 мм. Відповідає нормам ГОСТу