Мова

Особливості зберігання та монтажу дзеркальної плитки

Особливості зберігання

Перед монтажем виробу із дзеркал необхідно зберігати, дотримуючись певних правил, а саме:

  • Зберігати вироби такого плану слід вертикально, у закритому приміщенні. Вологість повітря має бути не вище 70%. Температура у приміщенні повинна коливатися від 10 до 35˚С, у разі короткочасного зберігання допускається 40˚С. Приміщення не повинно бути хімічних речовин, які негативно впливають на експлуатаційні та декоративні характеристики дзеркал. Вироби також не повинні піддаватися волозі та контактувати з водою.
  • Неприпустимий вплив сонячних променів та різного плану підвищених температур на дзеркальні вироби. При контакті з сонячними променями або високими температурами амальгама скла тьмяніє, що унеможливлює наявність гарантійного терміну.
  • У процесі укладання, як плитку так і дзеркала, необхідно тримати у вертикальному положенні, попередньо притуливши вироби до вертикальної площини. Не рекомендується зберігати плитку горизонтально складеною один на одного. Виріб може подряпатися, тим самим втратити декоративні властивості.
Хранение зеркальной плитки

Умови монтажу

Монтаж дзеркальної плитки повинен здійснюватися на суху та рівну основу, яка також відповідає безлічі вимог. Температура в приміщенні, де відбувається укладання, повинна бути не менше 15˚С, при цьому вологість повітря повинна бути не більше 70%.

Монтаж може здійснюватися на поверхню будь-якого типу при цьому вона повинна бути абсолютно сухою і чистою, мати достатню міцність, щоб витримати навантаження. Кращими видами поверхні вважається бетонна та гіпсокартонна. Підстава також має бути рівною, виключається наявність виступів, зламів і горбів. Якщо поверхню не вдається або складно вирівняти, монтаж плитки можна також здійснити на попередньо закріплений до основи гибсокартон. Якщо вирівнювати основу ОСБ плитою, фанерою чи ДСП, існують ризики деформації чи пошкодження дзеркального виробу при перепадах вологості у приміщенні.

Попередньо необхідно врахувати розміщення керамічних та дзеркальних плиток. Слід врахувати, що дзеркальна плитка має товщину 4 мм, а керамічна 8 мм. Якщо планується укладання встик цих двох видів, важливо заздалегідь компенсувати різницю у висоті. Це можна зробити шляхом додаткового нанесення цементно-пісочного шару.

Монтаж зеркальное панно

Якщо укладання плитки здійснюється в приміщенні з підвищеною вологістю або стіни уражені грибком, поверхню необхідно попередньо обробити спеціальним захисним засобом. Бетонні основи необхідно також ґрунтувати засобом глибокого проникнення або фарбою з олійним складом. Такого плану процедури перешкоджатимуть проникненню вологи, розмноженню бактерій та цвілі в основу та сприятимуть склеюванню базової поверхні з піщаним пилом.

Для монтажу плитки використовується двосторонній скотч підвищеної клейкості та спеціальний клей для дзеркал. Використання універсальних засобів для укладання дзеркальних плиток призводить до руйнування дзеркал альмами.

Рекомендуємо ознайомитись:

Керівництво по монтажу дзеркальної плитки

Процес укладання плитки

Перед монтажем усі плитки слід викласти на чисту та рівну горизонтальну поверхню, у тому порядку, в якому вони мають бути розташовані після монтажу. У разі несумісності за формою або розміром розташування, попередньо необхідно підкоригувати.

Після попереднього викладання необхідно здійснити підсумкові виміри складеної композиції з урахуванням швів 0,2-1 мм. Щоб уникнути можливості пересортування плиток, потрібно кожен елемент пронумерувати на лицьовій стороні. За допомогою рівня необхідно перевірити та здійснити розмітку основи. Чим якісніше буде проведена підготовка та прораховуватиметься розташування кожного елемента, тим успішнішим буде результат.

Процесс укладки зеркальной плитки

Спочатку не варто здійснювати укладання плитки з верху в низ, по направляючій трохи відступивши від підлоги. Укладання плитки потрібно починати з другого або третього ряду, так як недостатність геометрії стіни краще вирішити, використовуючи плитки нижнього ряду. Якщо є необхідність у підрізі плиток, то обрізану частину краще укладати в перший нижній ряд композиції. На цій ділянці підрізаний елемент буде менш помітним.

Порядок підрізки дзеркальних плиток

Плитку потрібно вирівнювати по правому верхньому краю, щоб уламки не потрапляли у вічі. Щоб обрізка була виконана якісно, необхідно дотримуватись правил:

  • Необхідно на підлогу викласти низку плитки з урахуванням компенсаційних зазорів.
  • Здійснюють виміри розташування другого ряду, що дозволить правильно відступити від стелі.
  • Внизу другого ряду необхідно прокреслити горизонтальну лінію по периметру композиції, використовуючи при цьому рівень.
  • Уздовж лінії по нижній частині монтується опора для другого ряду: рівна дерев’яна рейка або профіль.
  • Здійснюємо розмітку місця розташування кожної плитки на стіні за допомогою будівельного олівця.
  • Порядок плиток визначається індивідуально, у кожному випадку окремо та залежить від особливостей композиції. За стандартом укладання плитки відбувається, починаючи з нижнього кута вздовж прокресленої лінії. Уклавши один ряд по вертикалі, потрібно приступати до укладання наступного. Але порядок розкладки може бути іншого плану.
  • Зверху донизу плитку укладати не рекомендується.
  • Не слід забувати про компенсаційні шви та зазори, які зможуть допомогти перекрити неідеальну геометрію стіни та утримати дзеркальну плитку, що має властивість розширюватися при прямому впливі на неї високих температур. Якщо не врахувати шви та компенсаційні зазори плитка такого плану може просто тріснути та відвалиться.

Рекомендуємо ознайомитись:

Як зробити отвір в дзеркальній плитці?

Важливо зважити, що перед монтажем поверхню дзеркала слід очистити. Так як будь-якого плану органічні частинки, пил або бруд перешкоджатимуть правильному зчепленню клею та внутрішньої сторони дзеркала.

Подрезка зеркальных плиток

Здійснюючи монтаж, необхідно двосторонній скотч приклеїти на альмагаму дзеркала по краях і центру. Між скотчем необхідно також нанести клей вертикальними смужками, після чого плитка може кріпитися до стіни. Важливо після зняття захисного шару зі скотчу до липкої поверхні не можна торкатися руками. Скотч використовується для зчеплення плитки зі стіною під час висихання клею.

Плитка досить швидко схоплюється і, якщо потрібний демонтаж, важливо його здійснити якнайшвидше. При необхідності демонтажу використовується нова плитка та матеріали. Якщо залишаються сліди після герметики або клею, їх можна видалити через 2-3 години після нанесення силіконовим шпателем.

Рекомендуємо ознайомитись:

Декілька порад з укладання дзеркальної плитки

Затирка швів

Між дзеркальними плитками шви не затираються. Якщо все ж таки є необхідність у затиранні швів для цього краще використовувати силікон або нейтральні герметики. Найкраще використовувати герметик темно-сірого кольору, який має протигрибкові та бактерицидні властивості і не грає на контрасті із дзеркальними поверхнями.

Затирка швов и удаление загрязнений с зеркальной плитки

Затирання швів можна здійснювати через день після укладання. Якщо плитка укладається не на бетонну поверхню, термін зчеплення може тривати до 4-х діб.

Щоб акуратно видалити залишки після зачистки швів, можна використовувати одну з наступних технологій:

  • Перед укладанням краю кожної плитки необхідно проклеїти по периметру малярною стрічкою..
  • Після укладання наклеїти малярну стрічку безпосередньо на шов, після чого акуратно прорізати стрічку по периметру шва і заповнити порожнечу герметиком..

Ці дві технології допоможуть провести роботу максимально акуратно та швидко.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 4.7 / 5. Підрахунок голосів 9

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінив цю публікацію.

Нам шкода, що ця публікація була для вас не корисною!

Давайте покращимо цю посаду!

Розкажіть, як ми можемо покращити цю посаду?

Залишити відповідь