
Дзеркальна плитка – це оздоблювальний матеріал, який з’явився на ринку будматеріалів відносно недавно, проте, незважаючи на це, вже встиг завоювати симпатії як майстрів-плиточників, так і господарів квадратних метрів. Варто зазначити, що така плитка має ряд особливостей, пов’язаних як з її виробництвом, так і укладанням. Ми виготовляємо якісну плитку з вологостійкого дзеркала за розмірами замовника. Сьогодні найбільшим попитом користується така плитка зі скошеним краєм, адже вона набагато вишуканіше, ніж звичайна.
Процес виготовлення дзеркальної плитки
Щоб виготовити керамічну плитку, фахівці спочатку пресують глину, а потім обпалюють її, однак процес виготовлення дзеркальної плитки виглядає інакше. Так, для отримання цього матеріалу необхідно буде порізати якісне листове дзеркало відповідно до розмірів, даних замовником. Після процесу нарізування плитку відправляють на спеціальний верстат, який обробляє край оздоблювального матеріалу, роблячи його матовим, полірованим або з фацетом. Саме завдяки подібній обробці розміри дзеркальної плитки навіть в одній партії можуть відрізнятися на пару міліметрів.
Укладання дзеркальної плитки
Завдяки своїм відображає здібностям дзеркало є унікальним оздоблювальним матеріалом, тому в роботі з ним є деякі особливості. По-перше, поверхня, на яку буде клеїтися така плитка, повинна бути ідеально рівною, адже якщо наклеїти цей оздоблювальний матеріал на нерівну стіну, ефекту єдиної дзеркальної поверхні добитися не вийде, оскільки зображення буде ламатися. Примітно, що ця особливість дуже впадає в очі саме в просторих приміщеннях.
Що стосується безпосередньо процесу клеєння дзеркальної плитки, то в більшості випадків вона укладається на спеціальний силікон або на матеріал, який називають рідкими цвяхами. Деякі недосвідчені майстри клеять таку плитку навіть на двосторонній скотч, проте фахівці категорично не рекомендують цього робити. Справа в тому, що такий скотч має особливість плавитися при високих температурах (наприклад, в жарку погоду), тому подібна обробка напевно не буде довговічною. Не радять укладати таку плитку і на цементний розчин або плитковий клей, тому що з часом вони роз’їдені аммальгамму, тому вже через три місяці на дзеркальній плитці почнуть з’являтися темні плями і патьоки.
Укладаючи дзеркальну плитку, обов’язково залишайте між двома шматками зазори як мінімум в міліметр. По-перше, це потрібно для того, щоб навіть через кілька рядів стики збігалися, адже, як ми пам’ятаємо, у такого оздоблювального матеріалу можуть бути мінімальні відмінності в розмірі. По-друге, укладання стик в стик з часом може призводити до відколів, оскільки дзеркало – дуже крихкий матеріал. Що стосується швів між шматками дзеркальної плитки, то їх обов’язково потрібно закладати спеціальної затіркою для дзеркал або силіконом, адже це вбереже обробку від попадання вологи, особливо якщо це ванна кімната або кухня. Варто також відзначити, що підрізати таку плитку (особливо з фацетом) на місці не представляється можливим, оскільки це, зважаючи на крихкість дзеркального полотна, досить складний і трудомісткий процес. Тому намагайтеся відразу робити правильні заміри і замовляти дзеркальну плитку саме тих розмірів, які вам необхідні. Якщо ж ви впоралися з підрізуванням такої плитки, для завершеного вигляду дзеркального панно, вам доведеться закрити зріз штапіком або спеціальним металевим кантом.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.