Мова

Унікальний інтер’єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер’єрі

Фацет на дзеркалі

Для отримання фацета дзеркало обробляють спеціальним чином: по краю дзеркала за допомогою спеціального верстата роблять спеціальну грань під кутом 45 градусів. Ця обробка надає виробу витонченості та вишуканості, дозволяє розкрити нові грані дзеркальних поверхонь.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Різноманітність вибору

Сьогодні на ринку представлені різноманітні плитки із дзеркальною поверхнею. Це універсальний матеріал, який має багату колірну гаму. Завдяки такій різноманітності ви зможете викласти будь-який візерунок чи навіть картину. Виробники пропонують на вибір не лише квадратну плитку, а й прямокутну, а також зі скошеними краями. Розмір також має багатий асортимент – від найменшої 75х75 мм до 600х600 мм і навіть більше. Така різноманітність можливих варіантів допоможе створити унікальний та вишуканий інтер’єр, втіливши в реальність будь-який дизайнерський задум.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Класифікація дзеркальної плитки

Залежно від матеріалу, що використовується в процесі виробництва, декоративні елементи бувають наступних видів:

  • скляні – виготовляються розплавленням маси скла з глушниками та газоподібними кристалічними складами;
  • металеві – у виробництві використовується метод полірування;
  • пластикові – панелі виготовляють з полівінілхлориду або полістиролу за допомогою наклеювання плівки, що відбиває, або нанесення фарби з дрібними частинками сталі.

Декоративна плитка, виконана на основі ПВХ або металу, є імітацією дзеркального облицювання, має малу вагу, низьку вартість, має гнучкість, але відбивна здатність покриття гірша, ніж у скляних виробів.

7acb27cd-1db8-496f-9fa0-af89ce6921fd

Плитка зі скла класифікується:

  • за призначенням: настінна, підлогова, стельова та універсальна;
  • за формою: квадратна, прямокутна, у вигляді смуг, ромба, трикутника, кола та півкола, шестикутника;
  • по колірній гамі: лицьова сторона облицювання може бути бронзовою, срібною, графітовою. Крім цього, плитка може бути однотонною або з нанесеним на неї за допомогою термодруку або піскоструминної обробки орнаментом, візерунком;
  • поверхні різняться методом обробки: поліровані, глянсові чи матові;
  • за способом обробки кромок: з фацетом або без фаски.

Монтаж дзеркального облицювання ідентичний процесу укладання керамічної плитки, але для приклеювання дзеркальної плитки необхідний спеціальний клей.

Плюси та мінуси матеріалу

Перед тим як зважитися на покупку такого незвичайного оздоблювального матеріалу, варто ознайомитися з його перевагами та недоліками.

Плюси:

  • універсальність використання (можна облицьовувати стіни та стелю);
  • візуально розширює простір навіть у найменшій кімнаті;
  • підходить практично до будь-якого дизайну;
  • вологостійкий;
  • стійкий до пошкоджень;
  • сучасний зовнішній вигляд;
  • простота в установці;
  • можна використовувати будь-які засоби для чищення при догляді;
  • широкий асортимент фактур, кольорів, форм.

Мінуси:

  • можуть залишатися розлучення на поверхні після очищення;
  • з часом на плитці можуть з’явитися ушкодження та подряпини, які нічим не прибереш;
  • матеріал не назвеш бюджетним;
  • низька ударостійкість.
Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Використання дзеркальної плитки

Застосовують цей сучасний вишуканий матеріал для декорування різних приміщень.

Оздоблення ванної

Відмінно виглядають поверхні, що відбивають у ванній кімнаті. Для невеликих приміщень дизайнери часто використовують саме таку плитку. Здатність дзеркал розсовувати простір дозволяє зробити крихітну ванну візуально набагато просторішою і світлішою. Дизайнери радять вибирати різні види плитки одного розміру, щоб у потрібному місці можна було зробити дзеркальну вставку.

Дзеркала не бояться впливу вологи, нескладні в установці, їх поверхню легко доглядати. Естетичний вигляд – вище за всякі похвали.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Оздоблення кухні

Кухня, що має дзеркальні вставки на стінах або стелі, завжди виглядатиме стильно та дорого. Гра світла, відблиски, відображені в дзеркалах, створюють урочистий, піднесений настрій. Безперечний ефект – розширення простору та зорове збільшення висоти стель. Кухня з подібним оздобленням може бути виконана у стилі ампір, бароко, вишуканої класики.

Оздоблення вітальні

Якщо ви вирішили створити дорогий, розкішний інтер’єр у палацовому стилі, такі елементи декору, як дзеркальні вставки на стінах або стелі підійдуть для цієї мети якнайкраще. Деякі дизайнери вважають за краще наносити на поверхню плитки розпис, гравіювання, візерунки. Поверхня набуває витонченого вигляду.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

У вітальні розкішно виглядатиме дзеркальна стеля, обрамлена багетами з позолотою. Можна створити на стіні панно , в якому дзеркала будуть поєднуватися зі склом та внутрішнім підсвічуванням. Таку тонку роботу довірте талановитому дизайнеру. Політ фантазії – добре, важливо дотриматись міри та створити стильну, розкішну композицію.

Ідеальне поєднання: свічки та дзеркала. Бра з кришталевими підвісками, розташовані поруч із вишуканою композицією, додадуть чарівності та шарму будь-якій вітальні. Тільки натуральне дерево, шкіру та багаті тканини можна використовувати у вітальні, прикрашеній дзеркалами різної форми та розмірів.

Громадські приміщення

Цей матеріал успішно застосовують для декору ресторанів, кафе, торгових центрів, місць відпочинку, холів готелів та офісних центрів.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Облицювання стелі

Дзеркальна плитка на стелю дає ілюзію збільшення простору, заповнення його повітрям. Нерідко дзеркальною плиткою прикрашають стелю у передпокої. Для найкращого ефекту комбінують непрозору та дзеркальну плитку.

Стельовий матеріал рекомендується підбирати тим більше, чим вища стеля. Але використовувати тільки великі плитки не слід: виникає відчуття холодного приміщення. Оптимально комбінувати дзеркальні плити та панелями під натуральний камінь або дерево.

Зеркальный потолок

Великих розмірів плити роблять помітними шви, підвищується ймовірність розколу. Зображення на високих плитках часто спотворюється, помітні забруднення. І не завжди в дизайн приміщення вписуються великі дзеркальні поверхні.

Ідеально прикрашати стелю невеликими плиточками та панелями. По конфігурації дзеркальна стеля може бути і квадратним, і круговим, і ромбоподібним.

Бажано використовувати темні тони для обрамлення. Дизайн стає нестандартним та теплим. Дзеркальна основа стелі гармонує із пробкою, декором під дерево та в спальні.

Підкреслить стельовий периметр, виконаний із дзеркальних матеріалів карниз. Приміщення візуально розшириться, а переходи горизонтальних поверхонь стануть непомітними.

Особливості монтажу

Укладати дзеркальну плитку можна майже на будь-які поверхні, особливо привабливо вона виглядає на стінах та стелі. У непідготовленої людини можуть виникнути складнощі з монтажем, оскільки така плитка має гладку поверхню, на відміну від кахлю.

Перш ніж монтувати плитку, слід підготувати основу. Воно має бути максимально рівним, без цього майже неможливо буде досягти однорідної поверхні. Якщо не позбутися шорсткості, це призведе до деформації дзеркального зображення. Заздалегідь продумайте, в якому порядку ви викладатимете плитку. Її розміри можуть відрізнятися, тому зважайте на це, перш ніж починати укладання. 

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Якщо є можливість не підрізати краї пластин, краще скористатися. Зовнішній вигляд виробу значно погіршується, якщо відрізати спеціально оброблені кромки. Якщо ж без припасування облицювального матеріалу за розміром обійтися не можна, використовуйте склоріз. Застосовуйте його акуратно, щоб уникнути появи сколів та тріщин.

Якщо основу та матеріал підготовлені, можна розпочинати монтажні роботи. Перший ряд плитки укладають горизонтально. Рівність кожного покладеного ряду перевіряють будівельним рівнем. Між пластинами залишають невеликі стики (до 4 мм), це дозволить зберегти цілісність малюнка.

Поспішати під час укладання дзеркальних елементів не потрібно, інакше є ризик пошкодити їх і залишити некрасиві подряпини. Притискати плитки до основи слід акуратно, користуючись м’якою тканиною. Після чого потрібно почекати кілька секунд, щоб клейовий склад схопився.

Руководство по монтажу зеркальной плитки

Дзеркальна продукція фіксується декількома способами. До підвісної стелі її прикріплюють за допомогою шурупів. До стін та підлоги — клеєм на основі силікону, рідкими цвяхами, сумішшю бітуму та піску (якщо виворітний бік непрозорий). Важливо, щоб у складі не було кислот, тому що через них на поверхні можуть утворитися плями.

Коли процес укладання закінчено, фанеровану плиткою поверхню залишають до повного висихання. На це може знадобитися від 1 до 3 днів. Після цього шви обробляють силіконовою затиркою, щоб уникнути проникнення вологи між дзеркальними плитками. Завершальний етап – полірування м’якою тканиною.

Корисні поради

Під час укладання потрібно працювати з плиткою гранично акуратно, щоб не подряпати поверхню.

Якщо потрібно просвердлити отвір у плитці для виведення дроту під світильник тощо, краще помітити місце маркером та скористатися послугами найближчої скляної фірми (вони є у кожному районі).

Це дешевше та простіше, ніж купувати дороге свердло по склу, та й просвердлити дзеркало новачкові з першого разу навряд чи вдасться.

Бажано одразу купити на кілька плиток більше, ніж показують розрахунки. По-перше, під час транспортування чи укладання можна пошкодити крихкий матеріал. До того ж, бажано мати пару-трійку плиток на випадок ремонту.

Унікальний інтер'єр без допомоги дизайнера: дзеркальна плитка в інтер'єрі

Поради щодо догляду

Догляд за дзеркальною плиткою зводиться до підтримання чистоти поверхні. Для цього один – двічі на місяць плитку чистять із застосуванням миючих засобів, із пульверизатором у складі упаковки. Розпорошивши засіб, дають 30 – 40 секунд витримки і розтирають його спеціальною м’якою ганчірочкою по всій поверхні. У разі потреби операцію повторюють. При сильному забрудненні поверхні застосовують засоби видалення жиру чи вапняного нальоту, залежно від виду забруднення. Для чищення скляних поверхонь, щоб уникнути їх пошкоджень, не слід застосовувати скребки, металеві мочалки, порошки, що чистять.

Наскільки корисною була ця публікація?

Клацніть на зірку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінив цю публікацію.

Нам шкода, що ця публікація була для вас не корисною!

Давайте покращимо цю посаду!

Розкажіть, як ми можемо покращити цю посаду?

Залишити відповідь